Kapitola 5

Co byste měli vědět o marihuaně

Konopí (marihuana) je droga, kterou užívá mnoho lidí, někteří z nich pak i pravidelně, aniž by to na ně mělo zjevné negativní účinky. Druhou stranou mince je však skutečnost, že tato droga může fungovat jako spouštěč duševních poruch, včetně schizofrenie, a může mít i další negativní dopady a škodlivé následky. Nezapomínejme také, že existují rozdíly v síle konopí. Běžně dostupné konopí, označované často jako „skunk“, je dnes mnohem silnější a tudíž potenciálně škodlivější než konopí, které se užívalo před lety. Mějme proto na paměti, že konopí není neškodná droga. Prostřednictvím této kapitoly se dozvíte, jaký efekt může mít užívání konopí na paměť, učení a fyzické výkony vašeho dítěte. V závěru této kapitoly uvádíme rovněž informace o dalších drogách a jejich negativních účincích.

Cartoon of a Cannabis Leaf

Hovorové názvy konopí

Pro konopí existuje více jak 200 slangových výrazů, které mohou být typické pro určité město nebo oblast. Mezi nejběžnější názvy patří marihuana, hašiš, hulení, tráva, roští, Marjánka, Mařena, Maruška, máslo, zelenina, zelí, skunk, Anča a gandža.

Prevention-Smart launched for initial evaluation on June 26th 2009. If you have any comments or feedback, please email us via the contact form.

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ