Konopí je mocná droga

Někteří lidé mohou pod vlivem konopí mimo jiné ztratit přehled o tom, co se kolem nich děje. Někomu to může připadat jako zajímavý zážitek. Dochází k tomu v důsledku narušení činnosti některých částí mozku, na něž konopí působí; zejména těch, které ovlivňují naši pohybovou koordinaci, emoce, paměť a úsudek.

Některé příklady negativního dopadu konopí:

    • Od relativně neškodných*: váš syn pod vlivem konopí zapomene telefonní číslo svého nejlepšího kamaráda.
  • přes znepokojivé: vaše dcera si zhoršila školní prospěch.
  • až po závažné následky: mladý řidič utrpí těžká zranění při autonehodě nebo dojde ke zranění spolujezdce, když je řidič pod vlivem konopí.

A nezapomeňte: užívání konopí ve vysokých dávkách může vyvolat úzkostné stavy a záchvaty paniky.

Všechny tyto různé změny jsou způsobeny chemickými látkami, které působí na mozek. Konopí obsahuje chemickou sloučeninu delta-9-tetrahydrokannabinol, známou spíše pod zkratkou THC. V marihuaně se nachází přibližně 400 dalších chemických látek, z nichž některé mohou způsobovat rakovinu plic. Hlavní účinnou složkou je však THC.

Konopí ovlivňuje mozek

Během několika minut po vdechnutí látky začíná uživatel pociťovat stav „zkouřenosti“, nebo se ho zmocní příjemné pocity. Tento silný účinek na mozek způsobuje chemická látka THC obsažená v konopí.

Cannabis Invades the Brain

Pro někoho to je a bude příjemný dočasný prožitek. V závislosti na konkrétním člověku, situaci a síle konopí však může mít užívání konopí škodlivý až nebezpečný dopad na uživatele i jeho vztah s přáteli a rodinou.

Prevention-Smart launched for initial evaluation on June 26th 2009. If you have any comments or feedback, please email us via the contact form.

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ