Jak konopí působí na mozek?

Konopí ovlivňuje pohybovou koordinaci, učení a emoce

Koordinace

Představte si, že se díváte, jak vaše dospívající dítě hraje fotbal. Dostane šikovnou přihrávku a má možnost vstřelit vítězný gól. Dnes se ale zdá být trochu z formy. Nepochopitelně zavrávorá, přijde o míč, soupeř příležitost využije a dá vítězný gól. Zápas končí. Taková ztráta koordinace může být způsobena kouřením nebo požíváním konopí.

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Proč k tomu dochází?

THC může proniknout do mozečku, té části našeho mozku, která má největší vliv na rovnováhu a motorickou koordinaci. Přítomnost THC v mozku může trochu zkomplikovat vstřelení gólu při fotbale, ale na silnici může v důsledku zpomalení řidičových reakcí droga přivodit katastrofu. Z výzkumu vyplývá, že řidiči (bez ohledu na věk) pod vlivem konopí vykazují delší reakční dobu, zhoršený úsudek a hůře při jízdě reagují na světelnou a zvukovou signalizaci.

Prevention-Smart launched for initial evaluation on June 26th 2009. If you have any comments or feedback, please email us via the contact form.

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ