Proč se užívají drogy?

Proč podle vás dospělí užívají drogy? Na chvíli se nad touto otázkou zamyslete a do následujících kolonek uveďte čtyři důvody, proč podle vás dospělí užívají drogy.

Nezapomínejte, že drogami se zde myslí alkohol, tabák a jiné drogy, včetně marihuany či konopí, amfetaminů, kokainu a jiných návykových látek.

Zde jsou některé časté důvody, proč dospělí užívají drogy:

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Čeho si lze na tomto výčtu všimnout? Tyto důvody nám jednak připomínají, že drogy mají na člověka, který je užívá, několikerý účinek: emocionální změny (jak se cítíme), sociální interakce (jak reagujeme na druhé lidi v rámci nějakého vztahu nebo v sociálních situacích) a fyzické změny (jak se cítíme po těle).

Ještě něco je na tomto seznamu zajímavé: všechny tyto uvedené důvody, proč dospělí užívají drogy, také souvisejí s důvody, které k užívání drog vedou dospívající mládež. Podobně jako dospělí i mladí lidé vám řeknou, že užívají drogy k navození příjemných pocitů, aby se cítili jinak, lépe.

Tyto účinky jsou samozřejmě dočasné, a proto někteří lidé v užívání pokračují. Při opakovaném užívání drog si pak na ně člověk může vypěstovat návyk, který může následně přerůst ve fyzickou závislost.

Prevention-Smart launched for initial evaluation on June 26th 2009. If you have any comments or feedback, please email us via the contact form.

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ